Szybki wpis przed zakończeniem konkursu. W tym tygodniu nie pisałem nic o projekcie, ponieważ czasu zostało już niewiele i wolałem poświęcić każdą wolną chwilę na zamyknięcie aplikacji. Do końca zostały 3 dni i sądzę, że wyrobię się na styk.

Ostatnio prace przyspieszyły. Wczoraj siedziałem do późna, żeby zrobić jak najwięcej. Siedziałem przed komputerem do 3:00, ale udało mi się skończyć już całą funkcjonalność aplikacji.

Działają już wszystkie widoki, zarządzanie zleceniami, pojazdy, klienci. Ogólnie mimo tego, że nie udało mi się w 100% wykonać wszystkiego, co zakładałem na początku, to i tak jestem bardzo zadowolony.

Jedyne, co jeszcze zostało, to walidacja formularzy w angularze i walidacja danych w symfony, oraz muszę poprawić jedną rzecz w backendzie, bo popełniłem strasznie głupi błąd. Mianowicie parametr search przekazuję do SQL normalnie wpisując zmienną do zapytania. O ile w pozostałych elementach filtra to nie przeszkadza, ponieważ są tam ify, które filtrują dane, to search prawdopodobnie pozwala na SQL Injection. Muszę to więc poprawić. Nie jest to trudne do zrobienia, ale troszkę będę musiał poświęcić na to czasu.

Myślę, że już w poniedziałek, najpóźniej we worek uda mi sie wrzucić cały projekt na serwer. Podpiąłem pod VPS’a subdomenę z mojej domeny i już niedługo link do strony projektu pojawi się na wszystkich stronach związanych z projektem.

To tyle na dziś.

Pozdrawiam!
MTK