Przez ostatnie dni nie zrobiłem wiele. Byłem trochę zajęty maturami. Nie, żebym się uczył, ale chciałem sobie odpocząć od wszystkiego w tym okresie. Zastanawiałem się, czy przed samą maturą dopadnie mnie stres, ale nie odczułem nic takiego. Udało mi się wypracowac dobre podejście, dzięki któremu się nie stresowałem, bo stres i tak nic nie pomoże a jedynie może zaszkodzić. Jeszcze tylko jutro informatyka i będzie wolne.

Przez ostatnie dni udało mi sie w zasadzie skopiować kod z istniejących komponentów do tych, które jeszcze nie działały. Działa już lista klientów, pracowników, usług i magazynu.

Mam dalej problem z breadcrumbs. Znalazłem skrypt, który dodaje breadcrumbs z routingu, ale żeby to działało, trzeba korzystać zagnieżdżania routingu. Wtedy w routingu dodaje się wewnętrzne przekierowania w parametrach children. Niestety, nie mam tyle czasu, żeby teraz bawić sie w przeróbki. Spróbuję jeszcze jakiegoś innego sposobu, a jeśli go nie znajdę, to dodam je statycznie na górze każdego komponentu. Proste i niezawodne rozwiązanie, ale problematyczne przy modyfikacji. Może kiedyś to poprawię.

Ukończyłem też pewien poboczny projekt zarobkowy, dzięki czemu mogłem kupić VPS. Wybrałem usługi HitMe.pl. Główny powód, dla którego go wybrałem, była cena: 15zł za miesiąc. Nie potrzebuję jakiegoś mocnego serwera, bo potrzebuję go jedynie do prezentacji aplikacji na góra 3 miesiące. Jest sporo systemów do wyboru, ja wybrałem Fedore, bo korzystam z niej na codzień. Teraz powoli będę ogarniał jego konfigurację.

Prawdopodobnie postawie go na Apache’u, bo z nginx nie miałem nigdy do czynienia, a w Apache’u coś tam robiłem na kursie z sieci komputerowych. Mam nadzieję, że nie napotkam większych problemów z jego konfiguracją.

Od jutra wznawiam pracę nad projektem i muszę się już spinać, bo zostały ostatnie 4tyg. konkursu i trzeba się wyrobić.

Pozdrawiam!
MTK