Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na pracę nad projektem, ponieważ zbliża się koniec szkoły i matura. Muszę teraz trochę więcej czasu poświęcić na inne sprawy, ale staram się znaleźć chociaż chwilę każdego dnia, żeby móc trochę popracować nad projektem.

W zeszły weekend udało mi się zaprojektować wygląd terminarza. Jest to zwykły kalendarz, w którym będą pojawiały się zlecenia na dany dzień. Musiałem tak to zaprojektować, aby jego wygląd dostosował się do rozmiarów okna. Udało mi się to zrobić, bez większych problemów. W momencie, kiedy w danym dniu jest duża liczba zleceń, w okienku pojawia się scroll, dzięki czemu wysokość poszczególnych okienek jest nie zmienna. Póki co, nie napisałem jeszcze części odpowiedzialnej za jego funkcjonalność.

localhost-4200-documents(Laptop with HiDPI screen) (1)

Dziś natomiast zabrałem się za wygląd pojedynczego dokumentu. Widok ten jest podzielony na dwie części. W lewej zebrane są informacje o dokumencie, natomiast w prawej pozycje dokumentu. Myślę, że to najlepszy sposób, aby optymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Tak jak w przypadku terminarza, nie mam jeszcze całości, ale mam już napisany kod odpowiedzialny, za wyświetlanie danych dokumentu. Muszę jeszcze dodac generowanie wydruku, możliwość edycji i widok dodawania nowego dokumentu.

localhost-4200-documents-2(Laptop with HiDPI screen)

Wykonałem też pierwszą poprawkę API. Musiałem w doctrine połączyć tabele document i consumer. Dzięki temu jednym zapytaniem do bazy pobieram dokument i dane odpowiadającego mu klienta. Było mi to potrzebne przy wyświetlaniu wszystkich dokumentów, myślę, że wyszukiwanie po klientach może być przydatne.

Jak można również zauważyć, nie poradziłem sobie jeszcze z breadcrumbs, ale mam nadzieję zrobic to w tym tygodniu.

Przez następne kilka tygodni muszę trochę zwolnić z projektem i poświęcić czas na inne sprawy. Myślę jednak, że wyrobię się z projektem do końca trwania konkursu.

Pozdrawiam!
MTK